Polska zamknie przestrzeń powietrzną dla rosyjskich linii lotniczych! (aktualizacja)

25 lutego 2022

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na Twitterze, że polecił przygotowanie uchwały Rady ministrów, która doprowadzi do zamknięcia przestrzeni powietrznej dla rosyjskich linii lotniczych. To reakcja za konflikt zbrojny na Ukrainie i zmianę tras przelotu z Rosji.

 

saeroflot

 

Jako pierwsza na wprowadzenie takich sankcji zdecydowała się Wielka Brytania, która jeszcze w czwartek zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla linii lotniczych z Rosji. Kilkanaście minut temu podobną decyzję ogłosił premier Polski Mateusz Morawicki, który napisał na Twitterze:

 

 

Na razie nie wiemy, kiedy taki zakaz korzystania z przestrzeni powietrznej dla linii lotniczych z Rosji wejdzie w życie. Po podpisaniu przez premiera rozporządzenia, dokument trafi do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który wyda odpowiednią dyspozycję w formie NOTAM i przekaże ją dalej do PAŻP.

Jednak można się spodziewać, że tak jak w przypadku sankcji nałożonych przez Wielką Brytanię na rosyjskich przewoźników, także w tym przypadku Rosja wprowadzi analogiczny zakaz korzystania ze swojej przestrzeni powietrznej dla linii z Polski.

 

Aktualizacja godzina 14:45

 

W Polsce przestrzeń powietrzna ma być zamknięta od północy.

Również Czechy ogłosiły zamiar zamknięcia przestrzeni powietrznej.

 

opr. red.

źródło: pap


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget