Plaga kieszonkowców w Madrycie. Hiszpańskie służby ostrzegają turystów

4 lutego 2022

Średnio 280 zgłoszeń dziennie dotyczących kradzieży kieszonkowych w rejonie Madrytu notuje tamtejsza Policja. Służby zauważają znaczący wzrost w tej kategorii przestępstw. Dlatego ministerstwo spraw wewnętrznych ostrzega przed gangami złodziei i apeluje do turystów o ostrożność!

money-złodzieje-w-madrycie-kieszonkowcy

 

Gangi złodziei w stolicy Hiszpanii

Kilka dni temu policja krajowa oraz Gwardia Cywilna w Hiszpanii przedstawiły statystyki kradzieży w rejonie Madrytu. Z ujawnionych danych wynika, że w ostatnim czasie służby notują ogromny wzrost kradzieży kieszonkowych. Policja przyjmuje, że średnio w rejonie stolicy Hiszpanii dochodzi do 280 zgłoszeń dziennie. Jednak do największej liczby kradzieży dochodzi w północno-wschodnim madryckim dystrykcie Ciudad Lineal – jedna z głównych dróg wjazdowych i wyjazdowych ze stolicy.

To może być tylko wierzchołek góry lodowej — podkreślili eksperci w rozmowie z dziennikiem „ABC”.

Od pewnego czasu hiszpańskie służby wzmocniły patrole w centrum miasta. To jednak sprawiło, że gangi złodziei przeniosły się do dzielnic na peryferiach miasta, gdzie naturalną rzeczą jest zróżnicowanie kulturalne i nierówności społeczne.

Z ustaleń policji wynika, że wyspecjalizowane grupy złodziei składają się zazwyczaj z 15-20 osób. Są to głównie mężczyźni pochodzenia latynoamerykańskiego w wieku do 60 lat. Większość złodziei to wielokrotni recydywiści.

To nowe gangi, do których należą już nie tylko Latynosi, chociaż tamte bandy istnieją nadal — poinformował strażnik miejski w rozmowie z ABC. Większość złodziei ma zapisaną co najmniej jedną stronę historii kryminalnej w kartotece policyjnej — dodał.

 

Autor: red.

Zdjęcie główne: pixabay

źródło: PAP


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget