Opłaty za zwiedzanie Wenecji. Szykujcie się na dodatkowe koszty

29 maja 2022

Nie od czerwca, ale dopiero od stycznia przyszłego roku zacznie obowiązywać specjalny system rezerwacji wizyt w Wenecji. Turyści przybywający do miasta będą musieli uiścić specjalną opłatę i zarezerwować termin. W zależności od okresu oraz dnia tygodnia będzie ona wynosiła od 3 do nawet 10 euro. Na szczęście będzie kilka wyjątków i nie wszyscy będą musieli ponosić opłaty za zwiedzanie Wenecji.

venice-wenecja-opłaty-za-zwiedzanie

 

Władze Wenecji do wprowadzenia opat szykują się już od kilku lat. Temat na chwilę ucichł w czasie pandami koronawirusa. Jednak teraz wraca i na horyzoncie widoczne są już konkretne rozwiązania.

Jak podają władze miasta, zainteresowanie turystów po okresie stagnacji znów rośnie. Na przykład tylko w Wielkanoc, historyczną część miasta odwiedziło ponad 125 tysięcy podróżnych.

Widzimy, że turystyka w Wenecji znów ożywa i jest oddechem świeżego powietrza dla całej branży. Dzisiaj coraz więcej ludzi rozumie, że wprowadzenie systemu rezerwacyjnego do odwiedzania miasta to właściwa droga, której celem jest bardziej zbalansowane zarządzanie turystyką – mówi burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro, cytowany przez brytyjskiego „Guardiana”.

 

Odroczone płatności PayPo

 

Opłaty za zwiedzanie Wenecji

Jakie będą opłaty za zwiedzanie Wenecji? Wspomniany tygodnik początkowo informował, że system rezerwacji biletów zacznie obowiązywać już od czerwca. Miał być to okres próbny, podczas którego władze miasta będą monitorować działanie programu. Teraz ten termin uległ zmianie. Kilka dni temu Rada Miasta przegłosowała kolejne opóźnienia. Zgodnie z ich decyzją opłaty zaczną obowiązywać od 16 stycznia 2023 roku i pierwsze 6 miesięcy będzie pilotażowe. 

Zgodnie z założeniami, specjalny system rezerwacyjny będzie przeznaczony dla osób przybywających do Wenecji tylko na jeden dzień. Turyści będą musieli wskazać termin zwiedzania historycznej części miasta oraz wnieść opłatę. W zależności od dnia tygodnia oraz zainteresowania, cena będzie wynosiła od 3 do nawet 10 euro za osobę.

Osoby, które zarezerwują bilet, będą mogły liczyć na szereg dodatkowych zachęt, takich jak zniżki na wstęp do muzeów. Wprowadzimy też dzienny limit odwiedzających miasto na poziomie 40-50 tysięcy osób dziennie – mówi w rozmowie z dziennikiem „La Repubblica” Simone Venturini, stojący na czele miejskiej komisji turystyki.

Władze planują stworzyć listę wyjątków, które upoważnią do zwolnienia z opłat za zwiedzanie Wenecji. Wśród nich mają się znaleźć różne uroczystości lub odwiedziny u bliskich. Za bilety nie będą też musieli płacić turyści, którzy śpią w Wenecji. W tym przypadku podatek turystyczny zawiera się już w cenie noclegu.

Wakacje za granicą 2022 – Lista top 10 kierunków!

 

Autor. red.

źródło: Guardian

 


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget