Opłaty za wjazd do USA wzrosną o połowę

25 maja 2022

Już od jutra wzrosną o prawie połowę opłaty za wjazd do USA. Obecnie za wystawienie ESTA płaci się 14 USD. Za chwilę trzeba będzie zapłacić już 21 USD. Jest to pierwsza podwyżka od 2015 roku. Zgodnie z zapewnieniami ta kwota będzie obowiązywała do 2027 roku.

opłaty za wjazd do USA ESTA

 

W 2019 roku po wielu latach starań Polska przystąpiła do Visa Waiver Program. Spełnienie wielu warunków umożliwiło zniesienie wiz i podróżowanie do Stanów Zjednoczonych Ameryki bez wizy. Z pewnością był to kamień milowy w stosunkach Polski z USA. Jednak z nowych zasad nie mogliśmy cieszyć się zbyt długo. Na początku 2020 roku wybuchła na świecie pandemia koronawirusa i podróże stały się niemal niemożliwe. Dopiero jesień ubiegłego roku pozwoliła zluzować restrykcje wjazdowe do Stanów. Obecnie by tam pojechać, konieczne jest pełne szczepienie oraz negatywny test na koronawirusa.

 

Super Last Minute

 

Na szczęście nie musimy starać się o wizę. Konieczna jest tylko rejestracja w ESTA, czyli Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży. Po wypełnieniu tego wniosku można bez dodatkowych przeszkód podróżować do Stanów w celach turystycznych przez okres 2 lat. Jednak jak informują branżowe portale, opłaty za wjazd do USA wzrosną o niemal połowę.

Portal Travel OFF Part informuje, że od jutra (26 maja) opłata za wystawienie wspomnianego dokumentu wzrośnie z 14 do 21 USD. Jak czytamy w komunikacje, jest to pierwsza podwyżka od 2015 roku i zgodnie z ustaleniami ta stawka będzie obowiązywała co najmniej do 2027 roku.

 

Autor: red.

zdjęcie główne: pixabay.com


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget