Nowe zasady wjazdu do Dominikany od 2022 roku!

26 grudnia 2021

Zasady wyjazdu do Dominikany zmienią się od 1 stycznia 2022 roku. Jednak nie jest to spowodowane obostrzeniami covidowymi. Zgodnie z nowymi przepisami turyści przylatujący na Dominikanę, będą musieli mieć ważny paszport przez co najmniej 6 miesięcy. Dotychczas nie było takiego wymogu.

dominikana-nowe zasady wjazdu do dominikany

 

Zmiana zasad wyjazdu do Dominikany od Nowego Roku

Dominikana od Nowego Roku zmienia przepisy pozwalające na wjazd do kraju przez turystów. Co prawda zmiany wydają się dość kosmetyczne. Jednak w wielu przypadkach zbyt krótki okres ważności paszportu może sprawić, że podróżni wpadną w nie lada kłopoty i ich wymarzone wakacje odejdą w zapomnienie.

Do tej pory przekraczanie granicy państwa Dominikana było możliwe jeżeli paszport był ważny co najmniej do daty planowanego powrotu. Owszem, były rekomendacje, aby dokument był ważny co najmniej 6 miesięcy. Jednak każdy turysta mógł wjechać do kraju z paszportem mającym krótszą datę ważności.

Jednak od Nowego Roku zaczną obowiązywać nowe zasady wjazdu do Dominikany. Dlatego wszyscy turyści będą musieli mieć ze sobą paszport ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Jest to o tyle ważne, że niedopilnowanie tego wymogą może być jednoznaczne z nie wpuszczeniem na pokład samolotu.

Ponadto przy tej okazji konsulat Polski w Dominikanie przypomina, że paszport nie powinien być w żadne sposób uszkodzony lub zniszczony.

W takim razie do kiedy można jeszcze wjeżdżać do Dominikany na Starych zasadach? Zgodnie z przyjętymi przepisami podróżni przekraczający granicę do 31 grudnia mogą mieć paszporty ważne krócej. Jednak od 1 stycznia respektowane będą już tylko nowe zasady wjazdy do Dominikany.

 

Przeczytaj także: 

Dominikana jedzenie, czyli jak smakuje Dominikana

Dominikana pogoda. Sprawdź kiedy jechać na Dominikanę

Dominikana – mapa i informacje praktyczne

 

autor: red.

zdjęcie główne: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget