Nowa hitowa trasa z Lotniska Chopina. Bezpośrednie loty na Seszele!

25 listopada 2021

Już 15 stycznia uruchomione zostanie bezpośrednie połączenie z Warszawy na Seszele. Nowa hitowa trasa z lotniska Chopina będzie realizowana dwa razy w tygodniu przez linie lotnicze Air Seychelles.

sea-morze-bezpośrednie-loty-na-seszele

 

Bezpośrednie loty na Seszele z Warszawy

O uruchomieniu nowego połączenia mówi się już od pewnego czasu. Według początkowych zapowiedzi bezpośrednie loty na Seszele z Warszawy miały rozpocząć się w połowie grudnia. Jednak z powodu formalności, konieczne było wyznaczenie nowej daty. Dlatego teraz zarządzający stołecznym lotniskiem PPL poinformował, że trasa wystartuje 15 stycznia.

 

„Po długich rozmowach i aktywnym zabieganiu polskiej strony, udało się podpisać umowę z Republiką Seszeli, która określa warunki wykonywania regularnych przewozów lotniczych. Dzięki temu w połowie stycznia na Lotnisku Chopina pojawi się zupełnie nowy przewoźnik – Air Seychelles, który ze stołecznego portu będzie latał dwa razy w tygodniu do Mahe na Seszelach. Jest to świetna wiadomość dla wszystkich, którzy będą chcieli odpocząć od styczniowych mrozów – już niedługo rajskie wakacje w egzotycznej scenerii będą jeszcze bliżej naszych pasażerów” – czytamy w komunikacie prasowym lotniska.

 

Co ważne, bilety na bezpośrednie loty na Seszele z Lotniska Chopina pojawiły się już w systemie rezerwacji linii lotniczych i są dostępne na razie w okresie do 30 kwietnia 2022 roku. Jednak rzedstawiciele Air Seychelles przekonują, że trasa będzie miała charakter całoroczny, a nie tylko sezonowy.

Samoloty z Warszawy będą latać na największą z wysp wchodzących w skład państwa, czyli na Mahle. Rozkład przewiduje 2 loty w tygodniu: w środy i soboty. Ponadto wiadomo, że samoloty z Lotniska Chopina mają wylatywać o godzinie 21.05, a na miejscu meldować się o godz. 11.15 lokalnego czasu. Cała podróż potrwa 11 godzin i 10 minut. W międzyczasie samoloty zatrzymają się na techniczne tankowanie w Kairze. Z powrotem samolot ma startować o godz. 11.45 lokalnego czasu, a w Warszawie zamelduje się o godz. 19.50. Z dostępnych informacji wynika, że ceny lotów w klasie ekonomicznej zaczynają się od 650 EUR w obie strony.

Zgodnie z założeniami loty mają być realizowane na pokładzie samolotów Airbus A320. Maszyny mogą zabrać na pokład 168 pasażerów.

tortoise-żółw

Jakie są restrykcje wjazdowe?

Seszele są otwarte na turystów z każdego kraju świata od 25 marca. Wszyscy podróżni muszą mieć ze sobą negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, wykonany na 72 godziny przed podróżą. Konieczne jest też posiadanie ważnej polisy, która pokryje koszty związane z ewentualną kwarantanną i leczeniem w przypadku zakażenia. Szczepienie nie jest wymagane, choć władze Seszeli mocno do tego zachęcają.

praslin-seszele

 

Przeczytaj także:

Jak zorganizować urlop w czasie pandemii Covid-19?

 

Opr: red.

zdjęcie główne: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget