Nie będzie paraliżu warszawskich lotnisk. Jest porozumienie!

28 kwietnia 2022

Dziś przed południem kontrolerzy ruchu lotniczego zawarli porozumienie z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Ta informacja oznacza, że od 1 maja nie będzie paraliżu lotnisk Chopina w Warszawie oraz portu lotniczego Modlin. Loty będą odbywały się normalnie. To świetna wiadomość dla tysięcy podróżnych, którzy z obawami patrzyli na kolejne informacje o możliwym braku porozumienia.

plane-samolot

Ostatnie dni, to seria kolejnych informacji o spotkaniach kontrolerów ruchu lotniczego z przedstawicielami Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Jednak trwające od wielu tygodni rozmowy nie przynosiły właściwych efektów. Z płynących informacji wynikało, iż rozbieżności w oczekiwaniach obu stron są na tyle duże, iż może zabraknąć porozumienia.

Polski rząd przygotowując się na możliwość znacznego ograniczenia lotów nad Warszawą wydał specjalne rozporządzenie, klasyfikujące poszczególne loty i określające lotniska priorytetowe. Na szczęście zostanie ono uchylone, jeszcze przed wejściem w życie. Jest porozumienie i loty nie będą odwołane!

 

Znajdź najlepsze okazja na wakacje last minute

 

Jednak ważną informacją jest również to, że ugoda ma charakter tymczasowy i obowiązuje do 10 lipca. W tym czasie kontrolerzy i PAŻP muszą wypracować ostateczne ramy porozumienia.

– Udało nam się dojść do porozumienia, ale to jest rozejm, ale nie koniec wojny. W imię dalszej współpracy, aby nie paraliżować ruchu lotniczego w Polsce, by Polacy mogli korzystać swobodnie z podróży lotniczych, zdecydowaliśmy się na podpisanie tego porozumienia, które będzie obowiązywało przez 2 miesiące i 10 dni, czyli do 10 lipca – powiedział Andrzej Fenrych, wiceprezes ZZKRL.

 

Autor: red.

Zdjęcie główne: pixabay.com

źródło: PAP


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget