Neapol okołoweekendowo za 625 PLN! W cenie loty, transfer i noclegi w centrum
Najlepsza pizza świata, wspaniały klimat miasta, intrygujące, wąskie uliczki, Pompeje i górujący nad wszystkim Wezuwiusz – tak, taki jest Neapol. Możecie tam polecieć na przedłużony weekend w październiku i na własnej skórze, przekonać się o zaletach tego wyjątkowego miasta. Koniecznie odwiedźcie Pizzerię Da Michele!
Na okołoweekendową wycieczkę do Neapolu możecie polecieć w terminie od 20 do 23 października z lotniska w Katowicach. Czekają na was bezpośrednie loty na pokładzie samolotu linii lotniczej Wizz Air. W powietrzu spędzicie niewiele ponad 2 godziny. Dlatego już po kilku chwilach będziecie mogli cieszyć się urokami Neapolu.
Z lotniska do zabytkowego centrum miasta, gdzie mamy dla was apartament dojedziecie autobusem lotniskowym Alibus. Obecnie bilet kosztuje około 5 euro. Autobusy kursują co kilkanaście minut w godzinach od 6 do 23.
W Neapolu zatrzymajcie się w obiekcie B&B Neapolis center. Apartamenty położone są w historycznym centrum miasta i cieszą się bardzo dobrymi opiniami gości. Dzięki bliskości głównych atrakcji nie będziecie musieli marnować czasu na zbędne przemieszczanie.
Podsumowując, za loty, transfer z lotniska autobusem i nocleg w centrum miasta zapłacicie około 625 PLN/osoba.
Co zobaczyć podczas wycieczki?
Na pewno musicie wybrać się na ulicę Gregorio Armeno, na której znajdują się stragany z różnymi pamiątkami. Odwiedźcie też Katedrę San Gennaro, Plac San Domenico Maggiore oraz galerę Umberto I, która została wybudowana na wzór tej w Mediolanie. Jednym z najciekawszych zabytków miasta jest zamek Nuovo.
Macie ochotę na pizzę? Koniecznie spróbujcie jej w Pizzerie da Michele. To chyba jedna z najlepszych i najpopularniejszych pizzerii w mieście. Dodatkowo ceny nie są tam zbyt wygórowane.
Macie ochotę wyskoczyć za miasto? Wybierzcie się zobaczyć Pompeje, które oddalone są o kilka kilometrów od Neapolu. Możecie też zrobić sobie wycieczkę na Wezuwiusza lub do Solfatara di Pozzuoli, gdzie będziecie mogli spacerować pomiędzy kraterami wulkanicznymi, z których wydobywają się opary siarki.
Autor. red.
zdjęcia: własne, pixabay.com
Ikony społecznościowe