Narty we Włoszech. Nowe przepisy

14 listopada 2021

Włochy zdecydowały się wprowadzić nowe przepisy, mające na celu poprawę bezpieczeństwa miłośników białego szaleństwa. Od stycznia wszyscy narciarze zjazdowi będą musieli mieć polisę ubezpieczeniową. Za jej brak będą groziły kary finansowe oraz natychmiastowe odebranie tzw. skipassu. Sprawdź, co jeszcze się zmieni dla osób wybierających narty we Włoszech.

boy-chlopiec-na-nartach

 

Narty we Włoszech? Od stycznia nowe przepisy

Włoskie media przypominają, że od Nowego Roku wchodzą w życie nowe przepisy dla narciarzy. Zgodnie z przyjętymi przez władze regulacjami ubezpieczenie od wypadków będzie obowiązkowe. Będą musieli je posiadać wszyscy narciarze zjazdowi. Za jej brak będą groziły kary od 100 do 150 euro oraz natychmiastowe odebranie tzw. skipassu. Obowiązkowa polisa nie będzie dotyczyć narciarzy biegowych.

Branża narciarska tłumaczy, co te zmiany będą oznaczały w praktyce, dla osób planujących narty we Włoszech. Jak przekonują, polisę będzie można wykupić jednorazowo na cały pobyt w Alpach lub dokonywać płatności przy zakupie jednodniowego biletu wstępu na stok. Ubezpieczenie na jeden dzień ma kosztować 2,5 euro. Z kolei ubezpieczenie na cały sezon wyniesie 46 euro.

Ponadto, na mocy nowych przepisów wszyscy użytkownicy stoków narciarskich we Włoszech będą mogli być poddawani testom na obecność w organizmie narkotyków oraz alkoholu. Kara w przypadku stwierdzenia obecności środków zabronionych będzie wynosić od 250 do 1000 euro.

Kolejną zmianą jest obowiązek używania kasku. Będzie on dotyczył wszystkich niepełnoletnich narciarzy.

 

Przeczytaj także: Narty w Polsce – Ranking 5 najlepszych ośrodków narciarskich 2021/2022

 

Opracował: red.

źródło: PAP

zdjęcie główne: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget