Lecieli z Krakowa i Bydgoszczy do Warszawy. Przez wiatr wylądowali na Węgrzech

17 lutego 2022

Dość nietypowy przebieg miał dwa poranne loty PLL LOT z Bydgoszczy i Krakowa do Warszawy. Przez wichury, które przechodzą obecnie przez Polskę, samoloty musiały zboczyć z trasy i lecieć na najbliższe bezpieczne lotnisko ….czyli do oddalonego o kilkaset kilometrów Budapesztu.

transport-samolot-portugalia-chce-karać-linie-lotnicze

 

To dość nietypowe zdarzenia miało związek z silnymi wichurami, które obecnie przechodzą nad terytorium Polski. Dziś rano samoloty z Bydgoszczy i z Krakowa wystartowały na krótkie, krajowe trasy do Warszawy. Jednak piloci po kilkunastu minutach lotu musieli zrezygnować z dalszej podróży na lotniska docelowe i szukać bezpiecznych miejsc do lądowania. Jak się okazało, podmuchy wiatru były zbyt silne i lądowanie w Warszawie było niemożliwe. Najbliższe lotnisko z dobrą pogodą udało się znaleźć dopiero na Węgrzech.

Szukasz okazji na tanie last minute? Sprawdź

Jak poinformował Krzysztof Moczulski, rzecznik LOT, dwa poranne samoloty lecące do Warszawy, z Bydgoszczy i Krakowa, zostały przekierowane do Budapesztu. Tam dotankowały, a ponieważ warunki pogodowe umożliwiają już lądowanie w Warszawie, są w drodze na lotnisko docelowe.

 

opr. red.

Zdjęcie główne: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget