Lawina w Alpach. Kilku narciarzy przysypanych, jeden nie żyje

12 grudnia 2021

Jak informuje portal „Kurier”, dwóch narciarzy zostało rannych, a jeden zginął wskutek zejścia lawiny śnieżnej. Do zdarzenia doszło w sobotę w Tylolu. Jednak nie były to pierwsze ofiary narciarstwa w tym sezonie w Austrii.

snowboarding-Austria-lawina-w-alpach

 

Tragiczny skutek lawiny w Alpach

Lawina w Alpach to zawsze groźne zdarzenia, szczególnie gdy pojawia się w rejonie miejscowości turystycznych lub ośrodków narciarskich. Niestety, ale właśnie takie zdarzenia miało miejsce wczoraj (11.12.2021 r.) w okolicy Zams. Na otwartym stoku narciarskim zeszła lawina, która przysypała 6 narciarzy. Trzem z nich udało się wyjść bez większych obrażeń. Jednak dwóch zostało rannych, a jedna osoba zginęła. Jak poinformował rzecznik lokalnej policji – trwa ustalanie jej tożsamości.

Ponadto cały czas nie są znane dokładne okoliczności zejścia lawiny w Alpach. Odpowiednie służby prowadzą w tej sprawie czynności. Jednak wiadomo, że w akcji ratunkowej uczestniczyły dwa helikoptery policyjne i jednostko ratownictwa górskiego z psami.

To nie pierwsze ofiary narciarstwa

Wczorajsze zdarzenie nie było pierwszym tragicznym w skutkach wypadkiem w Alpach w tym sezonie. Podobnie sytuacja wyglądała w ubiegłą sobotę (4 grudnia) w rejonie Lackenspitze. (Salzburg). Wówczas zginęło trzech młodych narciarzy w wieku 19-24 lat.

Wtedy od razu odnaleziono dwóch mężczyzn, którzy już nie żyli. Następnie odnaleziono trzeciego narciarza, który pomimo reanimacji na miejscu i przetransportowania helikopterem do szpitala w Klagenfurcie zmarł. Ponadto w zdarzeniu ucierpiało jeszcze ośmiu innych turystów.

przeczytaj także: 

Narty w Polsce – Ranking 5 najlepszych ośrodków narciarskich 2021/2022

Opr. red.

źródło: PAP

zdjęcie główne: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget