Kuala Lumpur najlepszym miastem do życia

25 grudnia 2021

Kuala Lumpur zostało wybrane przez międzynarodowych ekspertów najlepszym miastem do życia na świecie. Badacze oceniali m.in. relację zarobków do kosztów życia, jakość i dostępność oferty mieszkaniowej oraz ogólny komfort życia. Raport przygotowany został dla monachijskiej firmy badawczej InterNations. Co zdecydowało, że Kuala Lumpur jest najlepszym miastem do życia?

kuala-lumpur-2

 

Kuala Lumpur najlepszym miastem do życia na świecie

By stworzyć raport, twórcy przeprowadzili ankietę u około 12,5 tysiąca międzynarodowych specjalistów, którzy pracują i mieszkają w różnych częściach świata. Dlatego w rankingu znalazło się, aż 57 miast z różnych kontynentów. Ponadto w każdym przypadku przeprowadzono po co najmniej 50 wywiadów z ekspertami.

Bezapelacyjnie pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła stolica Malezji. To właśnie Kuala Lumpur zostało okrzyknięte najlepszym miastem do życia. Aglomeracja została wysoko oceniona we wszystkich kategoriach. Jednak szczególnie dobrze oceniono tam relację zarobków do kosztów życia oraz jakość i dostępność oferty mieszkaniowej.

kuala-lumpur-1

Przede wszystkim w Kuala Lumpur jest dość łatwo się osiedlić. Ponadto nie powinno być problemów ze znalezieniem pracy. Badani oświadczyli, że są zadowoleni z równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Dlatego bardzo wysoko oceniają ogólny komfort życia. Wydaje się to szczególnie istotne, a zarazem trudne do osiągnięcia, gdyż jest to blisko 8 mln aglomeracja.

Szukasz okazji na tanie last minute? Sprawdź ofertę

Trochę gorzej sklasyfikowane zostały możliwości rozwoju i stan gospodarki. Jednak i w tych kategoriach Kuala Lumpur wygląda nieźle. Respondenci z tego miasta przede wszystkim zwracają uwagę na niezbyt przychylne środowisko miejskie, transport oraz bezpieczeństwo.

Podsumowując 75 proc. żyjących tam na stałe badanych, oświadczyło, że czują się bardzo dobrze w Kuala Lumpur. Z reguły obcokrajowcy i nie mieli kłopotów z przyzwyczajeniem się do miejscowej kultury. Dlatego właśnie Kuala Lumpur jest najlepszym miastem do życia.

„Uwielbiam różnorodne kulturowo środowisko Kuala Lumpur. Przyjazność Malezyjczyków sprawia, że to najlepsze miejsce na emeryturę” – powiedział cytowany w raporcie amerykański respondent.

selfie-kuala-lumpur-najlepszym-miastem do-życia

Ponadto w pierwszej dziesiątce rankingu znalazły się hiszpańska Malaga, Dubaj, Sydney, Singapur, Ho Chi Minh, Praga, miasto Meksyk, Bazylea oraz Madryt. Jednak to właśnie Kuala Lumpur jest najlepszym miastem do życia.

 

autor: red.
zdjęcie główne: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget