Karaibska wyspa Saint Maarten luzuje obostrzenia. Peru też znosi restrykcje

5 listopada 2021

Karaibska wyspa Saint Maarten postanowiła zluzować restrykcje dla osób w pełni zaszczepionych. Tacy turyści nie będą już musieli przedstawiać negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Restrykcje wjazdowe dla zaszczepionych znosi też Peru.

airplane-saint-marten

Wyspa Saint Maarten luzuje restrykcje

San Marten to jedna z najpiękniejszych wysp na Karaibach. Położona na Małych Antylach wyspa jest obszarem zależnym od Holandii. Z pewnością jej znakiem rozpoznawczym jest plaża Moho Beach. Zdjęcia lecących nad głową plażowiczów samolotów to wizytówka Saint Maarten. Tropikalny raj ma jednak o wiele więcej do zaoferowania. Dlatego informacja o luzowaniu obostrzeń powinna ucieszyć miłośnik wypoczynku w tej części świata.

Zgodnie z deklaracją władz, w pełni zaszczepieni turyści od początku listopada nie będą musieli przedstawiać negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Jak czytamy w serwisie „Carribean Journal”, to pierwsze miejsce na Karaibach, które zdecydowało się na taki krok.

Za w pełni zaszczepionego uznaje się tę osobę, która przyjęła ostatnią dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w ciągu 14 dni przed podróżą. Osoby niezaszczepione muszą w dalszym ciągu przedstawić negatywny wynik testu na COVID. Test PCR wykonać trzeba na 72 godziny przed podróżą lub antygenowy 48 godzin przed podróżą.

Peru wpuści zaszczepionych

Na luzowanie restrykcji zdecydowało się też Peru. Do tej pory wszyscy podróżni musieli przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa przed wejściem na pokład samolotu. Obowiązek dotyczył zarówno osób zaszczepionych jak i niezaszczepionych.

peru-lama-machu-pitchu

Teraz agencja informacyjna Andina, podaje że od listopada w pełni zaszczepieni turyści będą mogli wjeżdżać do tego kraju na podstawie certyfikatu zaszczepienia. Nowy wymóg dotyczy wszystkich osób powyżej 12 roku życia. Nadal trzeba wypełnić formularz lokalizacyjny. Z kolei osoby niezaszczepione lub nie w pełni zaszczepione muszą w dalszym ciągu przedstawić negatywny wynik testu PCR na koronawirusa. Musi on być wykonany 72 godziny przed podróżą. Z obowiązku tego zwolnione są dzieci poniżej 12 roku życia. Będą one wpuszczane bez testów pod warunkiem braku symptomów wskazujących na zakażenie koronawirusem.

źródło: pap

zdjęcie główne: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget