Jedna osoba zginęła, po tym jak urwał się wagonik kolejki linowej w Czechach.

1 listopada 2021

Trwa wyjaśnianie przyczyn tragicznego wypadku na górze Ještěd niedaleko Liberca w Czechach. Dziś po południu urwał się wagonik kolejki linowej i spadł na ziemię. Jedna osoba zginęła.

wypadek-koleiki-linowej-w-czechach

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj około godziny 13.30. Jak podaje agencja Reutera oraz czeski portal internetowy ceskenoviny.cz w wypadku zginęła jedna osoba. Był to pracownik stacji, który sam zjeżdżał kolejką w dół. Turyści z kolejnego wagonika zostali ewakuowani. Łącznie to 15 osób i kierowca. Nic im się nie stało. Są pod opieką psychologów.

Jak podają czeskie źródła, kolejka od jutra miała być nieczynna z powodu cyklicznych przeglądów przed sezonem zimowym. Właścicielem kolejki linowej są Czeskie Koleje. Kolejka na Ještěd to popularna atrakcja turystyczna. W 2020 roku skorzystało z niej 200 tysięcy turystów.

opr. red.

źródło. pap


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget