Do USA bez testów na koronawirusa, ale nie dla wszystkich

11 czerwca 2022

W końcu Stany Zjednoczone Ameryki zdecydowały się zluzować restrykcje koronawirusowe. Od niedzieli nie będzie już potrzebny negatywny wynik testu wykonanego przed wjazdem do kraju. Co prawda ograniczenia nie zniknęły w całości. Wciąż do USA nie będą mogły wjechać osoby niezaszczepione.

american-airlines-samolot

 

Niektórzy z nas zapomnieli już o restrykcjach koronawirusowych. Większość krajów w Europie mocno zluzowała ograniczenia. Dzięki temu podróże po Starym Kontynencie stały się znów łatwiejsze. Tymczasem USA od wielu miesięcy utrzymywały rygorystyczne zasady wjazdu. Wszyscy podróżni musieli wykonywać testy na COVID-19 przed podróżą i przedkładać negatywny wynik badania przy przekraczaniu granicy. Taki stan rzeczy był mocno uciążliwy dla branży turystycznej i wielu podróżnych. To z kolei przekładało się na obroty hotelarzy, restauratorów i całego sektora.

 

Zobaczcie najlepsze oferty na wakacje last minute 2022

 

Wczoraj pojawiła się jednak informacja o zmianie przepisów. Administracja Prezydenta Joe Bidena poinformowała, że od jutra (12.06.2022) znikają testy przed podróżą do Stanów Zjednoczonych. Dotyczy to jednak tylko i wyłącznie w pełni zaszczepionych osób. W dalszym ciągu do kraju nie będą mogli wjechać przybysze, którzy nie przeszli pełnego cyklu szczepień.

– Zniesienie tych restrykcji poprawi sytuację branży lotniczej w USA, a także sytuację wielu społeczności, które żyją z turystyki. Czekamy z niecierpliwością, by powitać miliony podróżnych, którzy czekają, by przybywać do USA na wakacje, w celach służbowych czy też, by spotkać swoich bliskich – komentuje Nick Calio, prezes organizacji Airlines for America, zrzeszającej największe linie lotnicze w USA.

 

autor: red.

zdjęcie główne: pixabay.com


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget