Cypr gniazdka elektryczne – czy potrzebna przejściówka?

11 grudnia 2023

Zastanawiasz się, czy gniazdka na Cyprze są takie jak w Polsce? Planując podróż do tego śródziemnomorskiego kraju, musisz liczyć się z pewnymi niedogodnościami. Oprócz ruchu lewostronnego Cypr odziedziczył po Wielkiej Brytanii również gniazdka. Dlatego niezbędny będzie odpowiedni adapter. Jest to ważne, zwłaszcza gdy zależy nam na dostępie do naszych urządzeń elektronicznych. Dlatego przez wyjazdem na Cyprze sprawdź, czym wyspa różni się od reszty kontynentu. Podpowiadamy jak przygotować się do podróży.

Sprawdź okazje last minute na Cypr

 

wakacje na Cyprze o czym pamiętać

Standardy gniazdek elektrycznych na Cyprze

Czy na Cyprze są normalne gniazdka? Na Cyprze Południowym standardy gniazdek elektrycznych są nieco inny niż w większości krajów europejskich. Dlatego po przylocie możecie się zaskoczyć, gdy nie uda się wam naładować swojego urządzenia, telefonu, czy po prosty podgrzać jedzenia. Wtyczki i gniazdka elektryczne na Cyprze są inne w Polsce, więc będzie wam potrzebny adapter podróżny.

Na Cyprze podobnie jak i na Malcie oraz w kilku innych krajach europejskich, standardem są gniazdka typu G, znane z Wielkiej Brytanii. Charakteryzują się one trzema prostokątnymi otworami ułożonymi w kształcie trójkąta. Natomiast w Polsce dominują gniazdka typu E, różniące się kształtem i rozmiarem. Oznacza to, że podróżując na Cypr, możesz potrzebować przejściówki lub adaptera podróżnego.

adapter do wtyczki i gniazdka na cyprze

 

Jaką wybrać przejściówkę do gniazdka na Cyprze?

Czy na Cyprze potrzebna jest przejściówka do gniazdka elektrycznego? Zdecydowanie tak. Adapter podróżny przyda się wam z pewnością w miejscu noclegu. Wybierając przejściówkę, zwróć uwagę na to, aby była kompatybilna z gniazdkami typu G. Dobrej jakości przejściówka powinna być bezpieczna w użyciu i posiadać odpowiednie certyfikaty. Można je zakupić w sklepach z akcesoriami podróżnymi lub elektronicznymi w Polsce, jak również na lotniskach. Adaptery podróżne to dobra inwestycja i warto posiadać takie urządzenie. W wieku krajach, szczególnie poza Europą są rzeczą niemal pierwszej potrzeby.

Co robić, gdy zapomnisz adaptera podróżnego na Cyprze Południowym?

Jeśli zapomnisz zabrać przejściówki do gniazdka elektrycznego w podróż na Cypr, nie martw się. Na wyspie można je łatwo nabyć w sklepach z elektroniką, supermarketach, a nawet w niektórych hotelach. Kupicie je również w popularnych kioskach i małych sklepikach. Cypryjczycy doskonale wiedzą, że wielu turystów o nich zapomina. Dlatego bez trudu je zdobędziecie na miejscu. Ile kosztuje adapter do gniazdka na Cyprze? Jest to niewielki wydatek. Cena na Cyprze przejściówki do gniazdka do około 3-4 Euro. Dodatkowo wiele hoteli oferuje gościom gniazdka uniwersalne lub udostępnia adaptery na recepcji.

gniazdko elektryczne na cyprze przejściówka

 

Alternatywne rozwiązania do urządzenia elektrycznego

Przejściówka do gniazdka typu G na Cyprze to jedno. Jednak dobrym rozwiązaniem są całkowicie uniwersalne adaptery podróżne, które sprawdzą się nie tylko na wakacjach na wyspie. Zakup uniwersalnej przejściówki, która działa w wielu różnych krajach to dobry wybór. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które często podróżują. Inną opcją może być przenośny ładowarka z baterią (power bank). Zapewni on dodatkową energię w razie potrzeby i w ostateczności może być doraźnym ratunkiem dla braku kompatybilnej wtyczki i gniazdka elektrycznego. Jeśli będziecie na Wyspie Afrodyty koniecznie odwiedźcie  atrakcyjny przylądek Cape Greco.

Jakie są wtyczki na Cyprze?

Choć różnice w standardach gniazdek mogą wydawać się błahe, to odpowiednie przygotowanie pomoże uniknąć nieprzewidzianych problemów. Pamiętaj, aby sprawdzić typ gniazdka przed podróżą i zaopatrzyć się w odpowiednią przejściówkę. Dzięki temu Twoja podróż na Cypr będzie jeszcze przyjemniejsza i bezstresowa. Pamiętaj, że na Cyprze są gniazdka typu G.

 


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget