Budzące strach lądowanie polskiego samolotu. Zobaczcie film

19 lipca 2022

W sieci pojawiło się nagranie z lądowania samolotu linii Enter Air na Maderze. Maszyna należące do prywatnego przewoźnika z Polski miotana była podmuchami wiatru i pilot z trudem utrzymywał kurs na pas startowy. Na szczęście udało się bezpiecznie wylądować. Zdarzenia telefonem komórkowym nagrał jeden z obserwatorów.

transport-samolot-portugalia-chce-karać-linie-lotnicze

 

Lotnisko w Funchal to jedno z najniebezpieczniejszych lotnisk na świecie i 3 najbardziej niebezpieczne w Europie. Port lotniczy położony jest nad brzegiem oceanu w bliskim sąsiedztwie szczytów gór. Część pasa startowego umieszczona jest na 180 palach wbitych umieszczonych w oceanie. Piloci, by tam lądować, muszą przejść specjalne szkolenia.

 

Najlepsze okazje na wczasy last minute

 

Na lotnisku często panują trudne warunki atmosferyczne. Dlatego lądowanie na Maderze to nie lada trudność dla pilotów, szczególnie gry wiele silny wiatr lub widoczność jest mocno ograniczona. Z takimi właśnie warunkami musiał się zmierzyć pilot samolotu prywatnej linii lotniczej z Polski Enter Air. Podczas lądowania wiał bardzo silny wiatr, co doprowadziło do poważnego zachwiania toru podejścia do pasa startowego. Ogromne turbulencje tuż przed lądowaniem wzbudziły strach u pasażerów. Na szczęście pilot zachował zimną krew i bezpiecznie sprowadził samolot na ziemię.

Zdarzenia nagrał jeden z obserwatorów, który wrzucił film na twittera. Na chwilę obecną nie wiadomo jakiego lotu i daty dotyczyło nagranie.


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget