Tanie Wakacje

Bon turystyczny – do kiedy ważny? Wydłużono datę ważności bonu turystycznego

18 listopada 2021

Do kiedy ważny Polski Bon Turystyczny? Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze skorzystać z tego świadczenia. Sejm przyjął nowelizację ustawy, która wydłużyła termin ważności Bonu Turystycznego.

dziewczynka stoi z walizką na ulicy-bon-turystyczny

 

Polski Bon Turystyczny – do kiedy jest ważny?

Zgodnie z założeniami projektu Polski Bon Turystyczny miał być ważny do końca marca 2022 roku. Jak się jednak okazało, z powodu kolejnych fal zachorowań na koronawirusa wiele osób nie zdążyło jeszcze skorzystać z tego dodatku. Dlatego w Sejmie pojawił się projekt zmian w tym świadczeniu. Bon Turystyczny – do kiedy jest ważny? Zgodnie z przyjętymi zmianami, Polski Bon Turystyczny, będzie można wykorzystać do końca września 2022 roku. Takie rozwiązanie daje możliwość skorzystania z pieniędzy nawet podczas przyszłorocznych wakacji.

Teraz tylko przepisy czekają na przyjęcie przez Senat i podpis pod ustawą przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jednak wydaje się, że przyjęcie zmian będzie tylko formalnością.

Przypominamy, że kwota świadczenia wynosi 500 złotych na każde dziecko do 18 roku życia, a w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności kwota wzrasta do 1000 złotych.

 

Zastanawiasz się nad weekendowym wyjazdem? Znajdź najlepsze oferty w Polsce.

 

Jak można wykorzystać Bon Turystyczny?

Zastanawiacie się, w jaki sposób można wykorzystać Polski Bon Turystyczny? Za pomocą tego bonu można opłacić m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Ogólnie mówiąc, bon można wykorzystać u przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego, którzy zarejestrowali się w specjalnym systemie. Warto wiedzieć, że z bonu można korzystać wielokrotnie, aż do wyczerpania puli środków.

Polskie góry 2020

Jak pobrać Bon Turystyczny?

Bon turystyczny można pobrać, a w zasadzie uruchomić na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Realizując płatność, rodzic podaje numer swojego bonu i jednorazowy kod, który przychodzi SMS-em podczas transakcji. Płatności bonem przyjmuje 28 tys. podmiotów w całej Polsce.

Przypominamy: Polski Bon Turystyczny – do kiedy jest ważny? Zgodnie z projektem zmian będzie on ważny do końca września 2022 roku. Projekt czeka tylko na przyjęcie przez Senat i podpis Prezydenta.

Przeczytaj także: Co zabrać na wakacje z dziećmi. Gotowa lista!

 

autor: red.

Zdjęcie główne: pixabay

 

Dodaj komentarz

Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.

Ikony społecznościowe

facebook_widget