Wydłużono datę ważności bonu turystycznego. Do kiedy będzie ważny?

Wydłużono datę ważności bonu turystycznego. Do kiedy będzie ważny?

30 września 2022

Do kiedy będzie ważny Polski Bon Turystyczny? Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze skorzystać z tego świadczenia. Prezydent podpisał nowelizację ustawy, która wydłużyła termin ważności Bonu Turystycznego. O zmiany wnioskowała Rada Polskiej Organizacji Turystycznej i Rada Ekspertów do spraw Turystyki.

 

Sprawdźcie najlepsze promocje na wczasy

 

dziewczynka stoi z walizką na ulicy-bon-turystyczny

 

Polski Bon Turystyczny – do kiedy jest ważny?

Zgodnie z pierwotnymi założeniami projektu Polski Bon Turystyczny miał być ważny do końca marca 2022 roku. Jak się jednak okazało, w tym terminie wiele osób nie zdążyło skorzystać z PBT. Dlatego najpierw jego ważność została przedłużona do końca września 2022 roku, a teraz na kolejny okres. Zgodnie podpisaną teraz przez Prezydenta  ustawą, Polski Bon Turystyczny, będzie można wykorzystać do końca marca 2023 roku. Takie rozwiązanie daje możliwość skorzystania z pieniędzy nawet podczas przyszłorocznych ferii zimowych.

Przypominamy, że kwota świadczenia wynosi 500 złotych na każde dziecko do 18 roku życia, a w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności kwota wzrasta do 1000 złotych.

 

Zastanawiasz się nad weekendowym wyjazdem? Znajdź najlepsze oferty w Polsce.

 

Jak można wykorzystać Bon Turystyczny?

Zastanawiacie się, w jaki sposób można wykorzystać Polski Bon Turystyczny? Za pomocą tego bonu można opłacić m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Ogólnie mówiąc, bon można wykorzystać u przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego, którzy zarejestrowali się w specjalnym systemie. Warto wiedzieć, że z bonu można korzystać wielokrotnie, aż do wyczerpania puli środków.

Polskie góry 2020

Jak pobrać Bon Turystyczny?

Bon turystyczny można pobrać, a w zasadzie uruchomić na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Realizując płatność, rodzic podaje numer swojego bonu i jednorazowy kod, który przychodzi SMS-em podczas transakcji. Płatności bonem przyjmuje 28 tys. podmiotów w całej Polsce.

Przypominamy: Polski Bon Turystyczny – do kiedy jest ważny? Zgodnie z projektem zmian będzie on ważny do końca września 2022 roku. Projekt czeka tylko na przyjęcie przez Senat i podpis Prezydenta.

Przeczytaj także: Co zabrać na wakacje z dziećmi. Gotowa lista!

 

autor: red.

Zdjęcie główne: pixabay

 

Dodaj komentarz

Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget