Bardzo drogie paliwo lotnicze – będą wzrosty ceny biletów lotniczych!

20 czerwca 2022

Latanie samolotami staje się coraz droższe. Znaczącą różnicę można zobaczyć między podróżami sprzed pandemii a podróżami obecnie. Wyższe opłaty lotniskowe, podatki oraz dopłaty paliwowe spowodowały, że ceny rosną. Na bazie miesiąca można zauważyć wzrost kosztów nawet o jedną czwartą.

airplane-samolot-drogie-paliwo

Jakiś czas temu loty do Tajlandii w obie strony można było wyhaczyć już za ok. 1500-2000/PLN, natomiast Wietnam oscylował w przedziale 2,5 – 3000/PLN. Dziś jest już znacznie drożej, nawet o 500 PLN. I tak też jest z każdym innym kierunkiem, dlatego kupujcie wycieczki, zanim staną się jeszcze droższe. Wzrost cen widoczny jest już teraz i wszystko wskazuje na to, że szybko się nie zatrzyma. W związku z tym nie ma co czekać do ostatniej chwili z rezerwacjami.

„To efekt wprowadzenia dopłat paliwowych przez przewoźników, którzy niechętnie chwalą się nowymi taryfami. Do tego dochodzą jeszcze wyższe opłaty lotniskowe czy nawigacyjne oraz podatki, jakie rządy, zwłaszcza europejskie, narzucają na podróże lotnicze” — czytamy w Rzeczpospolitej.

Jak podaje Willy Walsh, dyrektor generalny Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) – pasażerowie powinni liczyć się z podwyżkami rzędu 10 proc. Jak powiedział paliwo lotnicze stanowi ok. 40 proc. W 2010-2019 stanowiło mniej niż 30 proc. kosztów linii lotniczych. Teraz paliwo lotnicze sięga rzędu 180 dolarów za baryłkę, czyli dwukrotnie więcej niż na koniec 2021 r.

Super Last Minuteznajdź okazje na tanie wczasy

Podsumowując, należy mieć świadomość, że latanie będzie coraz droższe i należy się na to przygotować, albo już teraz zarezerwować loty, zanim cena wzrośnie.


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget