Atak rekina w Egipcie. Dwie osoby nie żyją

4 lipca 2022

68-letnia Austriaczka padła ofiarą rekina w okolicy popularnego kurortu Hurghada. Kobieta straciła rękę i nogę. W wyniku obrażeń zmarła w szpitalu. Niedługo później w odległości około 600 metrów od tego miejsca odnaleziono ciało turystki z Rumunii.

shark-fin-atak-w-egipcie-rekin

 

Ataki rekinów u wybrzeży Egiptu nie są częstym zjawiskiem. Według oficjalnych danych ostatnie tego typu zdarzenia odnotowano w 2020 roku. Wówczas chłopiec stracił rękę, a egipski przewodnik nogę. Tym razem skutki były o wiele poważniejsze. W wyniku ataków rekina zginęły dwie kobiety.

Oba zdarzenia odnotowano w miejscowości Sahl Hasheesh, w pobliżu popularnego kurortu Hurghada. Jak wynika z ustaleń „Washington Post” 68-letnia Austriaczka wskutek ataku straciła rękę i nogę. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Jednak próby reanimacji nie przyniosły skutku i niedługo później zmarła.

turystka zaatakowana przez rekina w egipcie

 

Według ustaleń Agencji Reuters kolejną ofiarą jest turystka z Rumunii. Ciało kobiety w wieku około 40 lat odnaleziono w odległości około 600 metrów od miejsca pierwszego wypadku.

Egipskie Ministerstwo Środowiska przekazało, że została utworzona specjalna komisja, której zadaniem będzie zbadanie okoliczności zdarzeń. Ponadto na 3 dni zamknięto wody w tamtym rejonie, zakazując „działań na morzu”, w tym nurkowania, windsurfingu i kitesurfingu.

Źródło: Washington Post, Reuters


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget