Alarm bombowy na lotnisku Chopina w Warszawie. Wiele lotów odwołano

21 kwietnia 2022

Dziś na lotnisku Okęcie w Warszawie miał miejsce kolejny już alarm bombowy. Tym razem obsługa portu lotniczego została powiadomiona o bombie, która miała zostać podłożona na pokładzie samoloty lecącego z Dubaju do Warszawy. W związku z alarmem wiele lotów zostało odwołanych.

dłoń trzymająca paszport i bilet

 

Sprawdź najlepsze promocje last minute

 

Dzisiejszy alarm to już kolejne tego typu zgłoszenie w ostatnich dniach. Tym razem alarm dotyczył bomby, która miała zostać podłożona w samolocie lecącym na stołeczne lotnisko. Na pokładzie Boeinga 777 lecącego z Dubaju było 230 osób.

Otrzymaliśmy informację o podłożonym ładunku wybuchowym na pokładzie statku powietrznego lecącego z Dubaju do Warszawy. Samolot wylądował bezpiecznie, ok. 19:40. Alarm został odwołany, sprawdzane są bagaże pasażerów. Pasażerowie przewożeni są do terminala” – przekazał przedstawiciel komisariatu policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie mł. asp. Dariusz Świderski.

Z kolei rzecznik portu lotniczego Anna Dermont, poinformowała media, że z powodu alarmu starty i loty były tymczasowo wstrzymane.

„W związku ze wstrzymaniem operacji na Lotnisku im. Chopina do 20:40 odwołane zostały rejsy PLL LOT 3935/6 WAW SZZ WAW oraz LO3985/3982 WAW IEG WAW LO401/2 WAW HAM WAW. Rejs LO3886 KTW WAW zawrócił do KTW. Przepraszamy wszystkich Pasażerów za niedogodności z tym związane” – przekazał rzecznik PLL LOT na Twitterze Krzysztof Moczulski.

Policja poszukuje sprawców alarmu i przypomina, że taki żart może się skończyć poważnymi konsekwencjami prawnymi. Za to przestępstwo grozi nawet do 8 lat więzienia.

Autor: red.

zdjęcie główne: pixabay.com


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget