Polska na czerwonej liście Cypru. Sprawdź co się zmieni w podróżach

26 października 2021

Z powodu rosnącej liczby zachorowań na koronawirusa Cypr przenosi Polskę do tak zwanej kategorii czerwonej. Oznacza to zaostrzone zasady wjazdu na Wyspę Afrodyty. Przed planowaniem urlopu na Cyprze koniecznie zapoznaj się ze zmianami.

planeta ziemia z maseczką

Ambasada Polski na Cyprze poinformowała, że od czwartku, 28 października nastąpi zaostrzenie zasad dla osób przylatujących z Polski na Cypr. Tamtejsze władze zdecydowały, że nasz kraj zostanie przeniesiony do tak zwanej kategorii czerwonej. Powodem, jest oczywiście rosnąca liczba zakażeń koronawirusem.

Władze Cypry zastrzegają, że przypisanie krajów do kategorii jest na bieżąco modyfikowane w oparciu o kryteria stopnia zagrożenia epidemicznego.

Zasady wjazdu na Cypr

Kategoria czerwona na Cyprze oznacza, że po przylocie z Polski konieczne będzie posiadanie zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR, wykonanego maksymalnie 72 godziny przed wejściem na pokład samolotu oraz poddanie się na własny koszt kolejnemu testowi PCR na lotnisku w Larnace lub Pafos i pozostanie w samoizolacji do momentu otrzymania wyniku.
Jak czytamy na stronach Ambasady RP na Cyprze, z powyższego obowiązku zwolnione są osoby w pełni zaszczepione oraz które przeszły COVID-19 w ciągu ostatnich 180 dni. Fakt ten musi być potwierdzony w formie Unijnego Certyfikatu Covid. Dodatkowo rząd Republiki Cypryjskiej zastrzega sobie prawo do przeprowadzania po przylocie bezpłatnych wyrywkowych testów.

Pamiętajcie, że nadal wymagane jest wypełnienie w ciągu 48 godzin przed wylotem formularza na stronie www.cyprusflightpass.gov.cy. Za brak ankiety może być nałożony mandat w wysokości nawet 300 euro i nakaz odpłatnego wykonania testu lub odmowa wjazdu do Cypru.

Źródło: TVN24


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget